Demontaż lub modernizacja satelitarnej analogowej instalacji antenowej

 

Adaptacja lub utylizacja analogowych systemów satelitarnych

warszawa anin adaptacja starej czaszy słusznych rozmiarów dla potrzeb odbioru telewizji cyfrowej Oferujemy pomoc w demontażu lub modernizację Waszej antenowej instalacji satelitarnej sprzed lat. Jako pierwsi odbiorcy analogowej telewizji satelitarnej w Polsce stanowiliście Państwo elitarną grupę osób które przeważnie dysponowały wiedzą techniczną, zasobnym portfelem a czasem i odpowiednimi kontaktami (pozwolenia na montaż wydawało MSW) aby pozwolić sobie na tego typu instalację. Stacje analogowe stopniowo znikały, dziś jest ich zaledwie kilkadziesiąt co stanowi drobny ułamek łącznej liczby kanałów nadawanych w systemie cyfrowym. Niegdyś antena - symbol statusu, dziś świadczyć może o nienadążaniu za postępem techniki. Nie musi tak być! 

Jesteśmy w stanie zdemontować starą antenę i zutylizować ją lub wprost przeciwnie przystosować do odbioru cyfrowych programów satelitarnych. Warto wiedzieć że Cyfrowy Polsat, Cyfra Plus lub Telewizja Nowej Generacji na tego typu antenie może działać znacznie lepiej niż na tych proponowanych w standardowych zestawach. Stare anteny satelitarne systemów analogowych maja ta miłą cechę ze w większości są dużych rozmiarów i maja precyzyjne wykonanie. Mam tu na myśli wyprofilowanie blachy które gwarantuje pokrywanie się ogniska czaszy z miejscem mocowania konwertera co przy zakupach zestawów w marketach nie zawsze jest prawda. Dzięki temu możemy liczyć na większą moc i jakość sygnału a w związku z tym na bezproblemowy odbiór telewizji i radia nawet przy złych warunkach pogodowych. Co więcej możemy odbierać sygnały nawet ze słabszych satelitów!

Modernizacja Państwa instalacji antenowej polegałaby na ukierunkowaniu czaszy (pozycje satelitów na niebie i satelity zmieniły się), wymianie i przymocowaniu nowego konwertera (inna średnica mocowań, zmiana z analogowego na uniwersalny), doborze odpowiedniego tunera cyfrowego, podłączeniu i skonfigurowaniu sprzętu aby działał u Państwa w domu. 

Dostosowanie starej analogowej instalacji antenowej do odbioru cyfrowej telewizji satelitarnej nie zawsze jest możliwe. W wypadku gdy blacha czaszy jest przerdzewiała, śruby mocowania zapiekły się tak ze nie można ich odkręcić, przewód antenowy z biegiem czasu stracił swoje właściwości itp. nie pozostaje nic innego jak pozbyć się żelastwa z dachu lub innego miejsca a kabel poprowadzić jeśli w ogóle jakoś inaczej. W wypadku gdy uchwyt czaszy nie trzyma się solidnie muru lub innego podłoża a w dodatku ciężko znaleźć nowe miejsce dla montażu demontaż jest jedynym wyjściem aby uchronić się przed katastrofą budowlaną. Zmiany klimatyczne powodujące silne wiatry mogą być przyczyną oderwania się czaszy lub wykruszenia części np. komina. Lepiej zawczasu dmuchać na zimne.

Pozwólcie Państwo ze zajmiemy się modernizacją Waszej instalacji antenowej. 

Pozdrawiam 
Sławek Dyczko
Tel. 509610850

PS.: Osoby które nie chcą ponosić miesięcznych kosztów abonamentu informujemy że dostarczamy w przystępnych cenach tunery do odbioru niekodowanej telewizji satelitarnej (szczegóły).