Podział uprawnień do odbioru PŁATNEJ TVSAT. 1 abonament wiele odbiorników TV.

 

Rozważmy hipotetyczną sytuację: Kupiłeś dekoder płatnej telewizji, masz duży dom lub kilka pokoi w rozległym mieszkaniu i chciałbyś oglądać niezależnie płatną telewizje satelitarną w kilku miejscach. Pomysł jak najbardziej zasadny ponieważ kartę dostępu kupiłeś na swoje nazwisko ale przecież nie tylko dla siebie lecz dla wszystkich członków swojej rodziny. Załóżmy że temat poruszył Cię do tego stopnia że wkładasz kamasze wstajesz i idziesz.... idziesz.... i idziesz dajmy na to trafiasz do salonu gdzie od uśmiechniętego przedstawiciela słono płatnej platformy cyfrowej dowiadujesz się że i owszem jest możliwość niezależnego odbioru w dodatkowych miejscach w domu lub w mieszkaniu ale pod warunkiem że podpiszesz dodatkowe umowy na każdy z odbiorników oraz we własnym zakresie przystosujesz o ile to konieczne swoją instalację antenową do nowych wymagań. Nic prostszego! Prawda?

Nie każdy uważa to jednak za uzasadnione a i nie każdy może sobie pozwolić na to aby mnożyć koszty aktywacji, abonamentu, dzierżawy sprzętu przez ilość miejsc w których chce we własnym domu oglądać telewizję satelitarną którą opłaca. Polskie platformy nie oferują o ile wiem zestawów typu multiroom.

Sytuacja zdaje się wyglądać tragicznie. Całe szczęście na rynku dostępne są rozwiązania techniczne pozwalające rozdzielić uprawnienia do oglądania płatnych platform telewizji cyfrowych (np. Cyfry+). Działają one zazwyczaj w architekturze klient-serwer . Komunikacja między serwerem – miejscem gdzie znajduje się oryginalna karta z opłaconym abonamentem a klientami – tj. urządzeniami które wkłada się do czytników kart w pozostałych dekoderach odbywa się przy pomocy cienkich kilkużyłowych kabli lub drogą radiową. Pierwsze rozwiązanie jest bardziej niezawodne ale pociąga za sobą konieczność kładzenia kabla co jest czasochłonne i nie każdemu odpowiada ze względów estetycznych. Cardsplittery przesyłające uprawnienia drogą radiową mimo że są droższe są wygodniejsze w instalacji, choć czasem problemem bywa ich zasięg (jeśli nie zostały fachowo dobrane do miejsca instalacji). 

Oczywiście prócz cardsplittera i kart klientów potrzebna może być przebudowa instalacji antenowej (jeśli nie jest wykonana na multiswichu) polegająca na przykład na wymianie konwertera typu single na twin, quad lub okto zależnie od potrzeb. Konieczna może być również wymiana anteny na większą i doprowadzenie dodatkowych kabli do miejsc odbioru, co jesteśmy w stanie zrobić. Nieodzowne będą dodatkowe tunery, które możemy dostarczyć. Firmy instalujące cardsplittery posiadają doświadczenie dzięki czemu nie musisz martwić się że stracisz pieniądze w wyniku niewłaściwego wyboru splittera lub kłopotów z jego samodzielną konfiguracją.

Podsumowując: jeśli masz dość walki o pilota, chciałbyś może dać dzieciom możliwość oglądania bajek w ich pokoju, teściową wysłać do diabła (to jest przed jej odbiornik) a sam chcesz po prostu odpocząć po pracy przed telewizorem, itd. itp. to nie wykluczone że rozdzielanie uprawnień przy pomocy cardsplittera może być dla Ciebie dobrym rozwiązaniem.
TRANSAKTOR

tel509610850.com 

Sławek Dyczko